Communist Party of Iran
Marxist.Leninist.Maoist
حزب کمونیست ایران
مارکسيست.لنينيست.مائوئيست
جستجوی بیشتر
 
 اطلاعیه ها   جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ ژوئن ۲۰۲۰                    
 
8 March demonstration in Brussels

 

هشت مارس روز جهانی زنان

 

در این روز، زنان مبارز در ایران و جهان نظام ننگین و کریه مردسالاری را که همزاد نظام طبقاتی است، به چالش گرفته و عزم خود را برای ریشه کنی ستم بر زن محکم تر می کنند. سرویس خبری جهانی برای فتح مانند دو سال گذشته اخبار برگزاری راهپیمائی توسط  "کارزار مبارزه برای لغو کلیه قوانین نابرابر و مجازات های اسلامی علیه زنان" را به جهان مخابره و گزیده ای از اطلاعیه شماره یک "کارزار" را نیز ضمیمه خبری خود کرد. در زیر ترجمه این خبر و اطلاعیه "کارزار" را می خوانید.

 

25 فوریه 2008- سرویس خبری جهانی برای فتح.

 

در اواخر ماه ژانویه 2008، یک زن افغانستانی در ایالت لقمان، دقایقی پیش از صدور حکم دادگاه خود را به آتش کشید. طبق گفته مقامات محلی، او با مراجعه به دادگاه "مشکلات خانوادگی" خود را طرح کرده و بدلیل رفتار خشونت آمیز شوهرش تقاضای طلاق کرده بود. او در جریان دادگاه متوجه شد که دادگاه بطور حتم علیه او رای خواهد داد. پس تصمیم گرفت به زندگی ای که بدتر از مرگ است باز نگردد. امپریالیستها هنگام حمله به افغانستان و اشغال آن، "آزاد" کردن زنان آن را مدعی شدند اما اینان بجز منافع امپریالیستی خود هیچ هدف دیگری نداشتند.  زنان هنوز هیچ حقی ندارند و قوانینی که زیر نفوذ شریعت اسلام است، بشدت علیه آنان تبعیض می کند.

نه تنها زنان افغانستان بلکه زنان ایران، عراق، پاکستان و بسیاری از کشورهای جهان سوم ( بخصوص کشورهائی که  زیر حکومت مذهبیون یا تحت نفود آنانند) در همین وضع قرار دارند.

به این دلیل سه سال پیش  "کارزار مبارزه برای لغو کلیه قوانین نابرابر و مجازات های اسلامی علیه زنان ایران" (کارزار) توسط زنان فعال ایرانی در تبعید تشکیل شد. صدها تن از انقلابیون و نیروهای مترقی ایران و جهان که از تبعیض علیه زنان در ایران و دیگر کشورهای اسلامی خشمگین اند از این کارزار حمایت کردند.

 

امسال، در روز 8 مارس روز جهانی زن، "کارزار" در همکاری با "حزب سوسیالیست چپ" بلژیک در تدارک یک راهپیمائی در خیابان های بروکسل است. بروکسل مقر اتحادیه اروپا می باشد. راهپیمائی ساعت یک بعد از ظهر از مقابل سفارت آمریکا (شماره 27 در خیابان ریجنت) شروع می شود. تظاهر کنندگان مخالفت خود را با حمله احتمالی آمریکا به ایران نشان داده  و ماهیت عوامفریبانه ی "حمایت" آمریکا از حقوق زنان ایران را افشا خواهند کرد و به تجربه عراق اشاره خواهند کرد که امروز تحت اشغال آمریکاست و قانون اساسی ضد زن یکی از مشخصه های اصلی رژیم وابسته به آمریکا در عراق  را تشکیل می دهد. در ادامه راهپیمائی تظاهر کنندگان در مقابل پارلمان اروپا توفق خواهند کرد تا مخالفت خود با باند قدرت های امپریالیستی را نشان دهند. سپس به مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران می روند تا نفرت خود را از ستم بر زنان ایران و قوانین بشدت تبعیض آمیز آن به نمایش بگذارند. راهپیمائی در دانشگاه آزاد بروکسل (یو بی ال) پایان خواهد یافت. در این جا، افراد مختلف از کشورها و سازمان های متفاوت در مورد ستم بر زن و روز جهانی زن سخنانی ایراد خواهند کرد.

این راهپیمائی، هم به  ستمگری بیرحمانه ی رژیم جمهوری اسلامی و دیگر بنیاد گرایان اسلامی علیه زنان اعتراض خواهد کرد و هم موضع روشنی علیه هر نوع دخالت آمریکا در ایران یا هر کشور دیگر منطقه و جهان خواهد گرفت. این نقطه قوت بزرگ راهپیمائی "کارزار" است. راهپیمائی تاکید خواهد کرد که فقط زنان افغانستان یا ایران در معرض ستم و تبعیض نیستند بلکه زنان در کشورهای امپریالیستی مانند بلژیک، فرانسه، آمریکا نیز تحت ستم اند. در این کشورها و کشورهائی که قانون برابری زن و مرد را برسمیت می شناسد، زنان هنوز تحت ستم جامعه و نظام حاکم اند و از تبعیض رنج می برند. این واقعیت نشان می دهد که خلاص شدن از شر قوانین تبعیض آمیز نه تنها پایان راه نیست بلکه تازه آغاز نبرد برای رهائی زنان است.

 

در زیر گزیده ای از  فراخوان این راهپیمائی را می خوانید [ ما تمام اطلاعیه را درج می کنیم] برای کسب اطلاعات بیشتر با آدرس زیر تماس برقرار کرده و به تارنمای "کارزار " مراجعه کنید.

 

Karzar2005@yahoo. com

http:/www.karzar- zanan.com/

 

 

 انتخاب با ماست انتخاب با شماست!

اطلاعیه شماره یک 8مارس 2008

 

ما زنان، امسال هشت مارس روز جهانی زن می خواهیم بانگ بر آریم که دیگر بس است! ما دیگر حاضر نیستیم در جهنمی که نظام مردسالارانه از کوسوو تا عراق از افغانستان تا فیلیپین، از آمریکا تا فرانسه ، از انگلستان تا ترکیه، از ایران تا پاکستان برای ما درست کرده است،  تن دهیم.

سالی که گذشت سالی تلخ  برای اکثریت زنان جهان بود، چرا که که دعا  دختر جوان کرد توسط طایفه اش با سنگ و لگد جان باخت و نام رمز صدها دختر کردی شد که زیر سایه دولت کردی تحت الحمایه آمریکا تحت عنوان حفظ ناموس به قتل رسیدند.

سالی که گذشت هزاران هزار زن و دختر عراقی  آواره سوریه شدند ، تا تن های نحیف خود را برای مردان عرب کلوپ های شبانه دمشق تکان دهند و مشتری حریصی را برای چند سنت جلب کنند.

سالی که گذشت زنان زندانی افغانی بارها و بارها در زندان پل چرخی کابل مورد تجاوز  پلیس های تعلیم یافته نیروهای پاسدار صلح  شدند. 

سالی که گذشت کشورهای غربی بر سر مدال قهرمانی خشونت بر زنان رقابتی فشرده داشتند: آمریکا در هر 4 دقیقه به یک زن تجاوز شد، در فرانسه هر سه روز یک زن بر اثر خشونت خانوادگی کشته شد. 

سالی که گذشت پیکر زنی در تبریز بر چوبه دار آنقدر تقلا کرد تا جان باخت و دولتمردان اسلامی پیکرش را بر دروازه شهر به نمایش گذاشتند تا درس عبرت برای  زنانی شود که تن به نظام اسلامی نمی دهند.

 سالی که گذشت ماموران گشت کنترل زنان،  زهرا دختر جوانی را دستگیر و پس از تجاوز، او را به قتل رساندند.  نام او در پرونده هزاران زنی ثبت شد که در زندان های جمهوری اسلامی طی 28 سال گذشته قبل از اعدام مورد تجاوز قرار گرفتند.

سالی که گذشت با گسترش مبارزه و مقاومت زنان ایرانی علیه موقعیت نابرابر خود، ابعاد سرکوب و خشونت رژیم اسلامی علیه زنان نیز تشدید یافت. دهها زن فعال جنبش زنان، دستگیر و به اتهام های واهی محکوم شدند.

سالی که گذشت هزاران دختر و زن جوان در خیابانهای ایران تحت نام بدحجابی مورد آزار و اذیت قداره بندان جمهوری اسلامی قرار گرفتند.

اما زنان ایرانی، عراقی، کرد ، ترک وافغانی و... آرام نمی نشینند. در قلب خاورمیانه، زنان ایرانی در تلاشند تا نه فقط صدای مبارزات خود را علیه نظام ضد زن و مذهبی ایران به گوش افکار مترقی در دیگر نقاط جهان برسانند، بلکه  در تلاشند تا رود مبارزاتشان را به دریای مبارزات  زنان سراسر جهان پیوند زنند.

اما نظام های زن ستیز ایران و آمریکا انتخاب بین طبقات مختلف جهنم را بر سر راه ما زنان قرار داده اند: یا چوبه دار و سنگسار، حجاب اجباری و تجاوز پاسداران به زنان در جمهوری اسلامی ، یا همانند عراق و افغانستان زیر سایه دولت آمریکا و متحدینش با حمله نظامی و بمب و تحریم  اقتصادی، بردگی عریان زنان. 

آیا باید بگذاریم صفوف جنبش زنان را دو راهی انتخاب بین امپریالیستها و یا حکومت ارتجاعی جمهوری اسلامی تکه پاره کند؟ یا اینکه با اتکا به تجربه و آگاهی و مبارزه 28 سال زنان ایران نشان دهیم که هر دو قطب متخاصم کنونی، دو روی نظام مرد سالار و ضد زن هستند و هر گونه حمایت از یکی از این دو قطب عملا و به ناگزیر به تقویت آن دیگری منجر خواهد شد.

آیا می توانیم خواست  اکثریت زنان ایرانی را برای رقم زدن آینده ای مستقل از رژِیم ارتجاعی جمهوری اسلامی و دولت و نظام مردسالار آمریکا و متحدانش، به گوش مردم جهان برسانیم و به آنها نوید دهیم که زنان ایران مستقل از نظم ارتجاعی حاکم بر جهان، راهی دیگر را انتخاب کرده اند؟

 

انتخاب با ماست انتخاب با شماست!

 

ما هشت مارس امسال به خیایان خواهیم آمد و انتخاب خودمان را با صدای بلند اعلام  خواهیم کرد که:

ما  مصمم هستیم ورق این دور از تاریخ تحولات جامعه ایران را با تحقق رهایی و آزادی خود رقم زنیم. کف آرزوهای ما  لغو کلیه قوانین نابرابر لغو سنگسار، لغو حجاب اجباری، لغو آپارتاید جنسی، کسب حق طلاق، حق سرپرستی کودکان پس از جدایی، حق زن بر بدن خود، حق انتخاب هم جنس خواهی یا دگرجنسی خواهی  و کوتاه شدن دست مذهب از کلیه حیطه های زندگی زنان است، ما خواهان رهایی  و آزادی زنان از ستم و استثمار هستیم. این مطالبات فقط از طریق سرنگونی جمهوری اسلامی امکان پذیر است.

حضور تک تک ما در راهپیمایی 8 مارس 2008 به معنای تقویت این خواسته ها و مبارزه جهت تحقق آنهاست.

 

کارزار مبارزه برای لغو کلیه قوانین نابرابر و مجازات های اسلامی علیه زنان – دسامبر 2007

      
 
 شما در حال خواندن مقاله
 هشت مارس روز جهانی زنان
 نوشته
 کارزار مبارزه برای لغو کلیه قوانین نابرابر و مجازات های اسلامی علیه زنان
 در تاريخ
 2008-02-25
 منتشر شده در
 
.هستيد
 
پاسخى تاريخى- جهاىى به عصری با اهميت تاريخى- جهاىى
اﯾﻦ ﺳﻨﺪ، ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣه ی ﺣﺰب ﮐﻤﻮﻧﯿﺴﺖ اﯾﺮان- ﻣﺎرﮐﺴﯿﺴﺖ ﻟﻨﯿﻨﯿﺴﺖ ﻣﺎﺋﻮﺋﯿﺴﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد .اﻧﺘﻈﺎر و آرزوی ﻣﺎﺳﺖ ﺗﺎ « ﭘﯿﺶ ﻧﻮﯾﺲ » ﺳﻨﺪ، در ﻣﯿﺎن طﯿﻒ ِ وﺳﯿﻌﯽ از ﻣﺒﺎرزﯾﻦ ِ از ﻓﻌﺎﻟﯿﻦ و دوﺳﺘﺪاران اﯾﻦ ﺣﺰب ﺗﺎ رﻓﻘﺎی ﺟﻨﺒﺶ ﭼﭗ و ﻓﻌﺎﻟﯿﻦ ، ﺣﺮﮐﺖ ھﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﺑﺤﺚ و ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﻮد . ﺑﮫ وﯾﮋه، ﻓﻌﺎﻟﯿﻦ ﺣﺰب ﻣﻮظﻒ اﻧﺪ ﺗﺎ آن را ﺑﮫ ﻣﯿﺎن ﺟﻮاﻧﺎن ﻣﺒﺎرزی ﮐﮫ ﺑﺎ ﺧﯿﺰش دی ﻣﺎه وارد ﺻﺤﻨﮫ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺟﺎﻣﻌﮫ ﺷﺪه اﻧﺪ، ﺑﺒﺮﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ اﻓﮑﺎر و واﮐﻨﺶ ها و اﺣﺴﺎﺳﺎت آن ھﺎ ﮐﮫ ﺳﻨﺪ را ﺧﻮاﻧﺪه و ﺑﺤﺚ و ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯽﮐنند آﺷﻨﺎ ﺷﻮﯾﻢ، ﺑﯿﺎﻣﻮزﯾﻢ و ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺑﯿشتری ﺑﺮای ﻏﻨﯽ تر و ﺻﺤﯿﺢ ﺗﺮ ﮐﺮدن ﺳﻨﺪ ﺑﮫ دﺳﺖ آورﯾﻢ

استراتژی راه انقلاب در ایران
سند زیر یکی از اسناد جلسه پلنوم دهم کمیته مرکزی )در اختیار 2017 ( مه 1396 است که در اردیبهشت اعضا و هواداران حزب قرار گرفت تا در حوزه هایی حزبی گوناگون مورد بحث قرار بگیرد . کمیتۀ مرکزی حزب با آن را مورد بازبینی قرار ، توجه به نظرات دریافت شده داد و اینک برای اطلاع عموم اقدام به انتشار آن می کند . 2018 /1397 پاییز

گسست ضروری و آزادی ما در حفظ جهتگیری استراتژیک - گزارش پلنوم 9
1394 سند داخلی از کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران (م ل م) مصوب آذر

 
تماس با ما 
فيس بوک 
تويتر      
حزب کمونيست ايران (م.ل.م)
را دنبال کنيد در