Print  |  close
درود بر مردم و جوانان شورشگر مهاباد، مرگ بر رژیم زن ستیز اسلامی

درود بر مردم و جوانان شورشگر مهاباد، مرگ بر رژیم زن ستیز اسلامی

 

اطلاعیه حزب کمونیست ایران (م ل م) پیرامون وقایع اخیر مهاباد

 

هفته گذشته خبری پیرامون مرگ مشکوک زن جوانی به نام فریناز خسروانی کارمند یکی از هتلهای شهر مهاباد منتشر شد که دلیل مرگ وی سقوط از طبقه چهارم هتل عنوان شده بود. اخبار و شنیده ها حاکی از آن است که سقوط فریناز در اثر کشاکش وی با یکی از مأمورین اطلاعاتی مرتبط با هتل بوده که قصد تجاوز به فریناز را داشته است . نهایتا عصر پنجشنبه 17 اردیبهشت؛ پس از چند روز بی خبری و عدم واکنش رژیم به این خبر، تعدادی از جوانان و مردم خشمگین مهاباد در جلوی ساختمان هتل دست به تجمعی اعتراضی زدند که به درگیری با مأمورین انتظامی و امنیتی رژیم و آتش زدن هتل منجر شد. درگیری میان جوانان مهاباد و نیروهای امنیتی و نظامی تا پاسی از شب ادامه یافت و فضای شهر کاملا امنیتی شد و رژیم در پاسخ تعداد قابل توجهی نیروهای ضد شورش از شهرهای ارومیه و نقده به مهاباد و بوکان آورد.

اینکه فرد متجاوز عضو وزارت اطلاعات بوده است یا سپاه یا دیگر نهادهای دولتی، دارای اهمیت ثانوی است. مساله اصلی این است که جمهوری اسلامی ایران یک نظام اجتماعی، فرهنگی و اخلاقیِ زن ستیز است. هر روز و هر لحظه و در هر مکان و نقطه ای شاهد تعرض و تجاوز به زنان و موقعیت و امنیت زنان در سطح جامعه هستیم؛ از محیط کار و تحصیل و دانشگاه تا خیابان و خانواده و اماکن عمومی و تفریحی. کوس رسواییِ عاملین و طرفداران رژیم اسلامی از سرداران سپاه و بسیج تا فرماندهان نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و از آخوندها و اساتید دانشگاه تا مدیران و کارمندان دولتی و بخش خصوصی در هر کجا بلند شده است و مدام اخبار پیشنهادهای بی شرمانه و مزاحمتهای جنسی و تجاوزهای ایشان به زنان به گوش می رسد. تعرض جنسی به زنان روی دیگرِ تعرض گشت های ارشاد و امر به معروف و اسیدپاشان به زنان است. ایدئولوژی اسلامی برای هر دو مجوز صادر می کند.

در مقابل تعرض و جنایت روی داده در مهاباد، مردم و جوانان این شهر دست به اعتراض جسورانه زدند و خشم و نفرت شان را از رژیم اسلامی و کارگزاران این رژیم در کوچه و خیابان فریاد کشیدند. این خشمی است علیه تحقیر و توهین و سرکوب هر روزهی زنان و مردم. این فریاد خشم و اعتراض را باید عمومی کرد و گسترش داد؛ از کردستان تا اصفهان و تبریز، از اهواز تا بلوچستان و گنبد. این موج خشم و انزجار باید هر چه هدفمند تر و سازمان یافته تر شده و به یک استراتژی روشن و انقلابی در جهت سرنگونی تمامیت رژیم جمهوری اسلامی و روابط و نهادهای ارتجاعی و استثماری آن پیوند بخورد. فقط با سرنگونی انقلابی رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی است که می توان جامعه و روابطی نوین و انقلابی بنا کرد که رهایی زنان و تمامی بشریت برنامه و هدف آن است.

 

زنده باد مبارزه مردم و جوانان مهاباد!

مرگ بر رژیم زن ستیز اسلامی!

زنده باد انقلاب، زنده باد کمونیسم!

حزب کمونیست ایران ( مارکسیست- لنینیست مائوئیست)

18 اردیبهشت 1394/ 8 مه 2015

www.cpimlm.com