Print  |  close
کشتار جوانان کُرد به دست ارتش فاشیستی اسلامی اردوغان

کشتار جوانان کُرد به دست ارتش فاشیستی اسلامی اردوغان

 

ارتش فاشیستی-اسلامی تحت امر اردوغان چندین ماه است در شهرهای مختلف کردستان ترکیه (باکور) به کشتار مردم و جنایت مشغول است. روزانه مردان و زنان جوان، کودکان و سالخوردگان، روشنفکران و روزنامه نگاران، گریلاها و غیر نظامیان، مسلح و بی سلاح در محاصرۀ نظامی اینان دسته جمعی یا توسط تک تیراندازان نیروهای ویژه تک تک به قتل می رسند.

خیابانهای شهرها و روستاهای کردستان بار دیگر به خونین سرا و قتلگاه توده ها تبدیل شده است. ماشین جنگی و تسلیحات مکانیزۀ یکی از درنده ترین ارتشهای ناتو و متحدین آمریکا، زمین و آسمان را سوراخ سوراخ می کنند و آدمکشان فاتحانه بر نهری از خون و پیکرهای متلاشی شده، رجز مبارزه طلبی میخوانند. تنها در هفته اخیر در دو مورد شاهد قتل عام نزدیک به 70 نفر بوده ایم که در یک مورد آن، سی نفر از جمله مجروحین زنده زنده در آتش برافروخته شده توسط ارتش و پلیس، سوختند. نظامیان و گرگهای خاکستری جمهوری نژاد پرست ترکیه، با تبعیت از میراث اسلام محمدی، امپراتوری عثمانی و کمالیسم به اجساد زنان کشته شده تجاوز میکنند.

رسانه های وقاحت و بی شرمی دنیای آزاد دسته جمعی در مقابل این کشتار سکوت کرده اند. آنها که تا همین چند ماه پیش لحظه به لحظه از مقاومت زنان و مردان کوبانی در مقابل داعش خبر رسانی و تصویر پردازی می کردند، حالا چند کیلومتر آن طرف تر بر موجی از خون در خیابانهای سور، جزیره، شرناخ، فارقین و غیره چشم بسته اند.

اردوغان و دار و دسته تبهکارش در چانه زنی با شرکای امپریالیستش، تازه مژده برپایی دریای خون را میدهد و سفرا و فرستادگان ویژۀ ایالات متحده و آلمان و فرانسه مشغول بده بستان با دولت ترکیه بر سر بحران پناهجویان سوری و قراردادهای تجاری شان هستند. تکه تکه شدن مردم برای هیچ کدامشان اهمیتی ندارد. بورژوازی ترک و بخش وسیعی از اقشار متوسط و خرده بورژوازی نیز پشت این لشکرکشی سادیستی و جنون آمیز متحد شده اند. حتی مسعود بارزانی این جاشزادۀ بالفطرۀ کمپرادورهای کرد هم بر جنایات متحدینش در آنکارا حکم تأیید گذاشته و به تظاهرات مردم کردستان عراق در اعتراض به این کشتار یورش می برد.

پروژه صلح عبدالله اوجالان و رهبران پ ک ک با پیشگامان نوعثمانی گری، برای یک دور دیگر دود شده و به هوا رفته و طرح تفاهم شایستۀ برادری دو طرف در پرده ای از خون مردم غرق شده است. رهبران حزب دمکراتیک خلقها با کارتهای نمایندگی مجلس در جیب، شاهد کشتار جوانان کردستان هستند و البته هنوز خویشتندار و امیدوار به از سرگیری مذاکرات صلح.

قداره به دستان ارتش و دولت جمهوری ترکیه، تکبیر گویان و زوزه کشان در حالی که سرودهای شووینیستی و پان ترکیستی بر لب دارند، برای ریشه کن کردن نسلی از جوانان انقلابی کرد که دیگر امیدی به پروژه های ساخت و سازش ندارد، وجب به وجب خاک کردستان را شخم میزنند.

افشای این کشتار اسلامی- فاشیستی که تایید امپریالیست های آمریکایی و اروپایی را نیز دارد، نه فقط یک مسئولیت سیاسی بلکه یک وظیفۀ اخلاقی است. سکوت مرگبار سیاست بازان بورژوا و امپریالیست و رسانه های بی شرمشان را باید شکست و ابعاد قتل عام مردم کردستان را به گوش جهان رساند.

 

حزب کمونیست ایران (م.ل.م)

11 فوریه 2016